Vlorë/Autori i masakrës kërcënime në Facebook

22:18 | 10/08/201822:180

Duket se konflikti mes fisit Zykaj kishte nisur kohë më parë dhe 24 vjeçari grindej vazhdimit me të afërmit e tij.
Autori që shkaktoi masakrën në Selenicë shkruante poezi në Facebook.
Por në një prej poezive të postuara, një i afërm i Ridvan Zykaj i tërheq vëmendjen që të mos grindej me kushërinjtë. Përgjigja e 24 vjeçarit ishte se nuk duron dot kur i bien në qafë dhe kur e bëjnë këtë duhet të vuajnë pasojat.
Zykaj vrau me armë zjarri 8 të afërm të tij në fshatin Resulaj të Vlorës. Ai është larguar nga vendi i ngjarjes bashkë me armën e krimit tip automatik kallashnikov. Policia është në kërkim të tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono