Vlora gati për turistët, çelet sezoni

15:50 | 18/05/201915:500

Vlora është gati të presë turistët e parë. Me një koncert ku performuan emra të njohur të muzikës shqiptare është çelur zyrtarisht sezoni turistik. Kryebashkiaku Dritan Leli u tha qytetarëve se Vlora këtë vit do të jetë epiqendra e turizmit.

 

Vlora hap zyrtarisht sezonin turistik 2019.

Ishte parashikuar një javë më parë por u shty pas vendimit të qeverisë shqiptare për ta shpallur 10 majin ditë zie.

Një sërë aktivitetesh kanë paraprirë çeljen e sezonit dhe me koncertin e madh që u organizua në Lungomare qyteti bregdetar është tashmë gati për turistët.

Kryebashkiaku Dritan Leli tha se këtë vit Vlora ka më shumë për tu ofruar vizitorëve .

Në mbyllje të koncertit ku performuan emra të njohur të muzikës shqiptare si Aurela Gaçe , Anxhela Peristeri etj,  pati edhe një spektakël fishekzjarrësh.

Atmosferën e shijuan qindra qytetarë vlonjatë dhe jo vetëm./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono