Vlora çel sezonin turistik

18:27 | 12/05/2019

Vlora ka çelur jo zyrtarisht sezonin turistik për vitin 2019. Me këtë rast ka nisur edhe edicioni i 11-te i “Aulona Fol Festival”. Rreth tetë grupe nga SHBA, Anglia, e vende të tjera janë pjesëmarrëse në këtë edicion.

Bëhet fjalë për më shumë se 85 grupe folklorike nga 25 shtete të ndryshme të botës. Ky koncert dhe aktivitete të tjera festive dhe sportive kanë për qëllim të joshin turistët për të frekuentuar bregdetin e Vlorës.

Pavarësisht se këtë muaj ka patur mot të paqëndrueshëm, vendorët megjithatë kanë nisur të marrin masa për një seson turistik të suksesshëm. Hapja zyrtare e sezonit turistik do të bëhet javën e ardhshme./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono