Vllaznia për femra humbi 1-0 ndaj danezëve të Fortunas

21:34 | 11/09/201921:340

Skuadra e Vllaznisë për femra humbi me rezultatin 1-0 ndaj danezëve te Fortuna në sfidën e vlefshme për fazën me eleminim direkt në Champions League

Skuadra e Vllaznisë për femra nuk ia doli të marrë një rezultat pozitiv përballë danezëve të Fortuna në ndeshjen e fazës me eleminim direkt në Champions League. Fatet e takimit u vendosën nga një penallti në pjesën e dytë të lojës.

Vllaznia zhvilloi në ndeshje mjaft të mirë, por mungoi finalizimi për gol. Skuadra shkodrane humbet një rast të pastër në minutën e 10 me topin që përfundon jashtë kuadratit. Reagojnë miqtë vetëm katër minuta më pas, por shtylla shpëton vllazninë. Loja është tepër e balancuar dhe skuadrat tregohen të kujdesshme. Në minuten e ‘24 Vllaznia ndihmohet sërish nga fati pasi danezët ndalen nga shtylla.

Në pjesën e dytë miqtë tregohen më të qarte në lojë dhe në minutën e ‘67 fitojnë një 11 metërsh.

Nga pika e bardhë e penalltisë realizon Moler duke i dhënë një fitore me mjaft vlera danezëve.

Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund të takimit, ndërkohë që sfida e kthimit do të zhvillohet në Danimarkë në datën 25 shtator. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono