Vllaznia 1-1 me Veleçikun në miqësore, trajneri Lika i kënaqur

12:19 | 27/08/2018

Vllaznia barazon me Veleçikun në miqësoren e parë, nën drejtimin e trajnerit Hasan Lika. Gjithsesi, klubi nuk kishte mundur t’i siguronte lojtarëve ujin e pijshëm për këtë ndeshje.

Më shumë se miqësorja ndaj Veleçikut, tërhoqi vëmendjen diçka tjetër. Skena e lojtarëve të Vllaznisë, duke mbajtur radhë për të pirë ujë, në një tub plastik, që shërbente për të vaditur barin e fushës.

Klubi më i vjetër në Shqipëri, 9 herë kampion i vendit, pavarësisht se sot në Kategorinë e Parë, nuk kishte siguar as furnizimin me ujë të skuadrës.

Flitet për Vllazninë që, sipas anëtarëve të këshillit bashkiak, pati mbi 1 miliardë lekë të vjetër buxhet nga pushteti vendor. Në fushën e lojës nuk mund të pritej shumë, pasi ishte fillimi.

Vllaznia e Veleçiku i Koplikut e mbyllën në barazim 1-1, por trajneri i shkodranëve, Hasan Lika, nuk e bëri dramë.

Lika: Kërkon të foksuohemi në fushë me impenjmin, me dëshirën, rezultati nuk na kënaq, sepse duhet ta kishim fituar ndeshjen dhe javën që vjen do të planifikojmë që të bëjmë deri të shtunën dy ndeshje miqësore.

Drejtori teknik, Firat, është shprehur se kjo Vllazni del kampione me këtë ekip. Lika flet pak më ndryshe.

Lika: Shumë lojtarë të Vllaznisë janë larguar, nuk është e kollajtë që të zëvendësohen. Është fortë , jo e  frikshme. Pamë edhe ndeshjen e sotme ka lojtarë

Trajneri i Veleçikut, Besnik Duli, ishte padyshim i kënaqur.

Duli: Do isha i kënaq edhe me humb 2,3-0 me vllazninë. Ekipi i Vllaznisë e drejtoi pjesën e parë triumfoi mbi ne mbi të gjitha drejtimet, pavarësisht rezultatit minimal 1-0. Ekipi ynë u mbrojt më shumë. Ne jemi një ekip që vijmë nga kategoria e dytë dhe pretendojme me ndenj në këtë kategori. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono