Vjen në Tiranë krijuesi i maskave veneciane të filmit “Easy Wide Shut”

16:28 | 14/05/2018

Krijuesi i maskave veneciane në filmin hollivudian “Eyes Wide Shut”, Guerrino Lovato, vjen për herë të parë në Tiranë. Artisti rrëfen eksperiencën e tij, mbi 35-vjeçare me maskat, si dhe idetë dhe krijimet e tij për teatrin, operën dhe kinemanë dhe resturimin e fasadave antike./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono