Vjen edhe firma, Shkëndija rinovon me talentin e Shqipërisë U21

14:32 | 13/11/201914:320

Tre fitoret rresht mes kupës dhe kampionatit kanë rikthyer qetësinë te kuqezinjtë e Shkëndijës. Drejtuesit e klubit kanë përfituar nga ndërprerja e kampionatit për të rinovuar me një nga lojtarët më premtues të ekipit.

Kampionët e Maqedonisë së Veriut kanë zgjatur bashkëpunimin me Arbin Zejnullain. 20-vjeçari aktivizohet në rolin e mesfushorit ofensiv, numëron 528 minuta aktivizim në kampionat gjatë këtij sezoni me ekipin e Ernest Gjokës dhe është pjesë e Shqipërisë U21 (numëron dy ndeshje të zhvilluara me kuqezinjtë).

Kontrata mes Shkëndijës dhe Zejnullait është rinovuar deri në vitin 2023. Lojtari i lindur në Tetovë është një prodhim vendas dhe do të vazhdojë të mbajë mbi supe edhe për tre sezone të tjera fanellën e ekipit të zemrës. /abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

Zyrtare: Arbin Zejnullai rinovon deri në viti 2023 ✍

A post shared by Shkëndija Football Club (@fcshkendija) on


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono