Vjedhje duke shpërdoruar detyrën, policia ndalon 9 persona

11:27 | 27/02/201911:270

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona, të akuzuar për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Sipas policisë, të arrestuarit vidhnin kompaninë ku po punonin. Ata aktivizonin paketa telefonikë me anë të programeve të paligjshme, duke i shkaktuar kompanisë celulare një dëm ekonomik prej rreth 510 mijë euro. Policia njofton se nga ky operacion po procedon 5 persona në gjendje të lirë dhe 6 të tjerë janë shpallur në kërkim.
Personat e ndaluar ishin nën hetim që prej 8 muajsh, nga Hetimi i Krimit Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me  Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono