Vite më parë ia hoqi Tottenhamit nga duart, Mourinho gati të shlyejë “fajin”

23:39 | 17/01/202023:390

Jose Mourinho vazhdon të shohë alternativa të ndryshme për të përforcuar Tottenhamin e tij. Një ndër objektivat e portugezit zbulohet nga The Sun, që raporton se trajneri po tenton të sigurojë shërbimet e Willian.

Braziliani është pjesë e Chelsea dhe ka një kontratë deri në fund të sezonit me “Blutë e Londrës”. Rinovimi është shumë larg, por trajneri Lampard po e aktivizon si titullar brazilianin.

Mourinho ka një raport shumë të mirë me sulmuesin e djathtë 31-vjeçar, madje ishte ai që e bindi të zgjidhte Chelsea në verën e vitit 2013. Willian ishte pjesë e rusëve të Anzhit dhe ishte një hap larg transferimit te Tottenham, por “Special One”, asaj kohe trajner i Chelsea, bindi lojtarin latin që të zgjidhte kalimin në “Stamford Bridge”. /abcnews.al

 

Mourinho dhe Willian

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono