“Viktima” Valbuena: U dënova dyfish, largimi nga Franca më dhemb ende

16:32 | 21/11/201916:320

Mathieu Valbuena ka shënuar 8 gola në 52 ndeshje të zhvilluara me Francën, por prej vitit 2015 nuk zbret në fushë me kombëtaren. “Përplasja” me Karim Benzema qëlloi fatale për të dy lojtarët.

Sulmuesi i Real Madrid arriti t’i vidhte një video erotike në celular dhe filloi shantazhin kundrejt Valbuenës. 35-vjeçari, i cili aktivizohet me Olympiacos në Greqi, kaloi një periudhe të tmerrshëm dhe i rikthehet edhe njëherë asaj kohe në një prononcim për RMC Sport.

Ishte e tmerrshme, familja ime vuajti shumë kur lajmi u bë publik. Deschamps më telefonoi dhe më tregoi se nuk do të më grumbullonte. Unë isha viktima, por u dënova për të dytën herë. Largimi nga kombëtarja ishte i dhimbshëm, edhe sot vazhdon të më trishtojë diçka e tillë.

Didier më telefonoi sërish dhe më tha se po më ndiqte. Shpresoja të rikthehesha, por më pas e kuptova që isha një i vdekur për Francën. Më duhet ta pranoja, edhe pse m’u desh shumë kohë. Nuk e mohoj faktin që, nëse Franca do të shpallej kampione Europe në 2016, nuk do më bëhej qejfi“, përfundon 35-vjeçari francez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono