Vijon “rrjedhja” nga opozita

22:22 | 21/03/2019

Tre kandidatë të tjerë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularët e dekriminalizimit në KQZ, për të marrë mandatet e deputetit. Bëhet fjalë për Ambra Borovën, e cila është pjesë e listave të LSI-së në qarkun Shkodër.

Dy kandidatët e tjerë janë nga listat e PD. Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Ballit Kombëtar Adriatik Alimadhi në listën e qarkur Vlorë, ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit. Të njëjtin akt ka kryer edhe Arben Elezi, i renditur në listën e PD në qarkun e Elbasanit.

Të tre kanë dorëzuar formularët e dekriminalizimit gjatë ditës së enjte dhe KQZ pritet të ketë një vendimmarrje./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono