Vijon rënia e gurëve pranë banesave në Torovicë

11:04 | 21/11/201811:040

Me fillimin e reshjeve të shiut në Torovicë nga mali po rrëzohen shkëmbinjtë. Edhe sot dy shkëmbinj bllokuan rrugën Lezhë-Torovicë, por për fat patur dëme në njerëz.

Të martën ky shkëmb gati sa nuk shkaktoi një tragjedi. Pesë pjestarë të familjes Përlleshi ishin brenda në shtëpi. Por rrëshqitja e gurëve nga mali i Torovicës nuk ndalet. Mëngjesin e kësaj të mërkure shoferët u përballën me bllokimin e rrugës. Një shkemb kishte rënë gjatë natës. Policia Rrugore vendosi sinjalizues për të treguar rrezikun.

Kur vëmendja ishte përqëndruar tek ky rast, banorët sinjalizuan për një tjetër shkëmb në  rrugë. Pavarësisht se përmasat e tij ishin më të vogla, rreziku dukej i madh. Dhjetëra shkëmbinj janë shqetësim serioz për banorët e Torovicës. Ky alarm u dha nga Emergjencat Civile një vit më parë, kohën kur tre jetën njerëzish humbën./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono