Vijnë dy përforcime te Partizani

00:00 | 17/06/201900:000

Pas nënshkrimit me trajnerin Franco Lerda, skuadra e Partizanit ka prezantuar dy blerjet e reja. Uilliam Melo dhe Esin Hakaj do të mbajnë veshur fanellën e të kuqve për edicionin e ardhshëm.

Pas zyrtarizmit të trajnerit Franko Lerda, skuadra e partizanit ka zyrtarizuar dy blerjet e para për merkaton verore. Bëhet fjalë për Uilliam Kordeira Mela dhe Esin Hakaj, dy futbollistë që luajnë në krahët e mbrojtjes. Të dy lojtarët aktivizohen në kategorinë superiore. Mela është aktivizuar sezonin e kaluar tek skuadra e Kukësit dhe shquhet për përshtatjen në pozicione të ndryshme në fushë.

Klubi Futbollit Partizani zyrtarizon sot arritjen e marrëveshjes me Uilliam Kordeiro Melo. Mbrojtësi i djathtë brazilian do të jetë pjesë e skuadrës për sezonin e ri futbollistik 2019 – 2020, pasi ka nënshkruar kontratën me klubin me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit është një pjesë e njoftimit të klubit kampion në Shqipëri.

Mbrojtës i krahut të majtë Esin Hakaj vjen nga skuadra e Teutës ku u aktivizua për dy sezone.

Klubi i Futbollit Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Esin Hakaj. Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar sot një kontratë një vjeçare me klubin, me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit. 22 vjeçari rikthehet në familjen e kuqe, pas dy sezonesh pozitive te Teuta. Njofton klubi i kuq.

Dy përforcimet pritet të kompletojnë skuadrën e partizanit në repartin difensiv. Të kuqtë  do të nisin përgatitjet në slloveni në prag të ndeshjeve në  Champions League./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono