Vidhet banesa e emigrantëve në Korçë

16:18 | 28/02/201816:180

Banesa e një çifti emigrantësh nga Korça u sulmua nga grabitësit. Fillimisht, ata hynë në magazinën, që ndodhej pas shtëpisë dhe prej aty çanë murin. Edhe pse autorët kanë përdorur mjete të forta për të shkatërruar murin e shtëpisë, që ndodhet në katin e parë të një pallati në lagjen 15 të qytetit, askush prej banorëve nuk është shqetësuar nga zhurmat dhe nuk ka reaguar. Perveç pajisjeve elektroshtëpiake, grabitësit kanë marrë edhe sende personale të pronarëve, të cilët kanë emigruar prej vitesh. Policia, e cila po heton ngjarjen, bëri të ditur, se vjedhësit kanë ndjekur prej kohësh lëvizjet e familjarëve, të cilët kujdeseshin për banesën,duke shfrytëzuar kohën, kur banesa nuk mbikëqyrej nga askush./abcncews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono