VIDEO+FOTO | Kombëtarja gjermane lë nam, i kap gazi gjatë minutës së heshtjes!

15:25 | 10/10/201915:250

Serge Gnabry ndodhet në formë të shkëlqyer dhe kundër Argjentinës shënoi sërish. Goli i dhjetë me kombëtaren për 22-vjeçarin e Bayern Munchen. Anësori i djathtë ofensiv është personazhi i momentit për mirë dhe për keq.

Kamerat në kohet e sotme nuk tolerojnë askënd dhe Gnabry e kanë kapur në një situatë të pakëndshme. Përpara fillimit të miqësores së mbrëmjes së kaluar u mbajt një minutë heshtje nga të dy ekipet.

Kombëtarja gjermane gjatë minutës së heshtjes

Ndërkohë që të gjithë qëndronin të heshtur, Gnabry buzëqeshte. Lojtari uli kokën për të mos u dalluar, por ishte tepër vonë. Shkakun e di vetëm ai, teksa në rrjetet sociale ka shpërthyer fortuna.

Të shumta kanë qenë kritikat dhe komentet negative në drejtim të tij, duke e akuzuar për mungesë respekti. Një ndër hipotezat e këtij gazi është edhe gafa e një prej lojtarëve gjermanë.

Dikush ka nisur të këndojë himnin, por e ka kuptuar menjëherë që ishte momenti për të mbyllur gojën dhe për të respektuar minutën e heshtjes. Diçka e tillë ka sjellë të qeshurën e Gnabry, Sule dhe Waldschmidt, siç dallohet lehtësisht në foton e mësipërme. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono