Video/ Zjarr i fuqishëm në kodrat me ullinj të Lushnjes

09:18 | 26/09/201809:180

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mëngjesin e sotëm tek kodrat me ullinj, të qytetit të Lushnjes. Pranë vatrës ka edhe banesa private e biznese dhe flakët i janë afruar shtëpisë së parë, familjarët e së cilës janë larguar. Në vendin e ngjarjes ndodhen dy mjete zjarrfikëse, 40 forca të policisë vendore dhe trupa ushtarake të Beratit, por situata duket e rëndë, për shkak se era po favorizon përhapjen e flakëve. Banorët nga ana tjetër kanë dalë të ndihmojnë forcat zjarrfikëse./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono