VIDEO | Zbaviten te Fiorentina, presidenti Commisso dhuron spektakël

18:07 | 19/09/201918:070

Ndërrimi i presidencës ka rikthyer entuziazmin te tifozët e Fiorentinës. Italo-amerikani Rocco Commisso është një manjat, i cili dëshiron ta dërgojë klubin nga Firence në nivele të larta. Ambicia dhe paratë nuk i mungojnë, ndërsa tifozët janë dashuruar menjëherë me të.

Emra si Franck Ribery dhe Kevin Prince Boateng janë bërë pjesë e ekipit të Montellës, që ka grumbulluar vetëm një pikë në tre ndeshjet e para. Fiorentina ka qenë e pafat në përballjet me Napolin, Genoan dhe Juventusin, por ky ekip premton shumë.

Commisso është një personazh tepër karizmatik. Ditën e sotme ai ka treguar një tjetër talent të tij. 69-vjeçari ka luajtur në piano himnin e skuadrës së tij, duke krijuar emocione tek të pranishmit.

Fiorentina viziton Bergamon këtë fundjavë, aty ku do të tentojë fitoren e parë në kampionat përballë një Atalante të sfilitur nga humbja 4-0 në Champions përballë Dinamo Zagreb. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono