VIDEO | Zapata nuk kopjon Ilicic, festë zikaltër në San Siro

19:26 | 01/10/201919:260

Atalanta konfirmon formën fantastike edhe në Champions. Ekipi i Gasperinit ka arritur të zhbllokojë sfidën përballë ukrainasve të Shakhtarit.

Dueli po zhvillohet në stadiumin San Siro të Milanos, aty ku kanë zbarkuar ultrasit bergamaskë. Josip Ilicic pati një mundësi të artë për të kaluar Atalantën në avantazh, por dështoi të shënonte nga pika e penalltisë në minutën e 16-të.

Pyatov grushtoi goditjen e sllovenit, por nuk mundi të bënte asgjë 12 minuta më vonë. Vendasit nuk u demoralizuan dhe vazhduan të luanin futbollin e tyre klasik. Një krosim i bukur i Hateboer solli golin e Duvan Zapatës.

Bomberi kolumbian përfitoi nga një dalje e pasigurt e portierit mik dhe me kokë dërgoi topin në rrjetë. Kjo është një ndeshje thelbësore për Atalantën, që u mposht në sfidën e parë kundër Dinamo Zagreb me rezultatin 4-0. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono