VIDEO | Watford e ka “heroin”, shikoni supergolin e Deulofeut!

21:14 | 08/11/201921:140

Watford është në krizë. Skuadra e drejtuar nga spanjolli Flores është në vend të fundit në Premier League dhe pas 11 javësh, ka vetëm 5 pikë. Megjithatë, në takimin e sotëm kundër Norwich, kanë arritur të kalojnë shumë shpejt në avantazh.

Lojtari më i mirë i kësaj skuadre, Gerard Deulofeu, bën gjithçka vetë dhe arrin të shënoj që në minutën e dytë të sfidës. Sulmuesi spanjoll “vjedh” një top në mesfushë dhe niset me hapa të shpejtë drejt zonës kundërshtare.

Pasi driblon tre futbollistë në hyrje të zonës, Deulofeu gjuan saktë me të majtën, duke mposhtur gardianin Tim Krul. Ky ishte vetëm goli i shtatë i Watford në 12 ndeshje kampionat, me Deulofeun që ka shënuar dy prej tyre dhe ka asistuar një herë./abcnews.al

Premier League, java 12

Norwich – Watford  0-1
Deulofeu 2′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono