VIDEO | Vizion fantastik, shikoni çfarë asisti dhuron Xhaka

20:32 | 25/09/201920:320

Taulant Xhaka nuk njihet për golat e shënuar apo për asistet e dhëna, por si një mesfushor luftarak, që fiton topin dhe e pason menjëherë. Megjithatë, mesfushori i Shqipërisë ka dhuruar një asist perfekt në takimin mes Basel dhe Zurich.

Xhaka merr një pasim shumë larg zonës kundërshtare, por jep një pasim perfekt rreth 30 metra, duke i dhënë mundësinë Arthur Mendonca të shënojë me kokë. Vetëm 9 minuta i duheshin Baselit për të kaluar në avantazh, me meritë absolute të mesfushorit kuqezi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono