VIDEO | Verona ia del pa Kumbullën, magjia e Balotellit nuk mjafton

17:16 | 03/11/201917:160

Gola, dëmtime dhe kore raciste në ndeshjen Verona-Brescia. Ndeshja nisi keq për Marash Kumbullën që u detyrua të linte lojën shumë shpejt. Një dëmtim muskulor frenoi 19-vjeçarin e talentuar, i cili u ndërrua në minutën e 16-të.

Pjesa e parë nuk dhuroi gola dhe emocionet ishin ruajtur në fraksionin e dytë. Salcedo Mora zhbllokoi ndeshjen në fillim e pjesës së dytë për vendasit. Verona nuk u ndal dhe shënoi sërish.

Matteo Pessina, i cili erdhi nga stoli, dyfishoi shifrat  në minutën e 81-të me anë të një diagonaleje të saktë. Miqtë reaguan dhe shkurtuan rezultatin me Mario Balotellin. Ultrasit vendas nuk i kursyen koret raciste kundrejt sulmuesit italian, i cili nuk duroi dhe shkelmoi një top drejt tribunës së tyre.

 

Balotelli shënoi një eurogol, por nuk mjaftoi për të marrë pikë. Fitorja e dytë radhazi për Veronën dhe humbja e tretë rresht për Brescian. Amir Rrahmani u aktivizua gjatë gjithë ndeshjes për vendasit, ndërsa Emanuele Ndoj u hodh në fushë në fillimin e pjesës së dytë nga trajneri i Brescias.

Në ndeshjet e tjera ra në sy futorja e Udineses në fushën e Genoas, ndërsa sfida Lecce-Sassuolo (ndeshja e parë në Serie A mes këtyre dy ekipeve) përfundoi në barazim 2-2. /abcnews.al

Genoa – Udinese 1-3
(Pandev 22′ / De Paul 32′, Sema 87′, Lasagna 90+5′)

Lecce – Sassuolo 2-2
(Lapadula 18′, Falco 42′ / Toljan 35′, Berardi 85′)

Verona – Brescia 2-1
(Salcedo Mora 50′, Pessina 81′ / Balotelli 85′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono