VIDEO | Veprim i çuditshëm, çfarë po ndodh me Maradonën?

23:47 | 08/12/201923:470

Diego Armando Maradona vazhdon të befasojë. Ish-futbollisti legjendar argjentinas është tashmë në rolin e trajnerit, në krye të Gimnasia.

Si gjithmonë, Maradona është në qendër të vëmendjes së medieve argjentinase, por dhe në Europë është një nga figurat më të përfolura.

Trajneri u largua disa javë më parë nga Gimnasia, për t’u rikthyer vetëm 48 orë më pas në krye të pankinës. Sot, në takimin kundër Cordoba, Gimnasia fitoi 2-1, por gjatë një momenti kur ndeshja ishte në barazim, Maradona ka bërë një veprim të çuditshëm.

Legjenda argjentinase ndjek me shumë interes një aksion dhe në përfundim, kthehet me shpejtësi mbrapa, duke u rrezuar. Dy ndihmësit e tij shkuan menjëherë për ta ngritur lart. Ky moment, nuk i ka shpëtuar kamerave afër stolit të Maradonës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono