VIDEO | Vardy-Maddison zhysin Arsenalin në krizë, triumfon Leicester

20:26 | 09/11/201920:260

Leicester City ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Arsenalit, me gola nga Jamie Vardy dhe James Maddison. “Topçinjtë” e Londrës janë në krizë rezultatesh dhe Unai Emery rrezikon shkarkimin nga kreu i pankinës.

Pjesa e parë në këtë takim, u mbyll e barabartë 0-0, por rastet për dy skuadrat nuk munguan. Në pjesën e dytë, Leicester arriti të shënojë dy herë, duke siguruar tri pikët. Ishte sulmuesi Jamie Vardy ai që shënoi i pari, pas një aksioni perfekt të Leicester.

Më pas, shënoi dhe ylli i “Dhelprave”, James Maddison, duke shtangur gardianin Bernd Leno nga një distancë e largët. Kjo fitore e ngjit Leicesterin në kuotën e 26 pikëve, përkohësisht në vend të dytë, ndërsa Arsenali mbetet me 17 pikë në vend të 6./abcnews.al

Premier League, java 12

Leicester – Arsneal  2-0
Vardy 68′, Maddison 75′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono