VIDEO/ Vangjush Dako shfaqet papritur krah Ramës, ja çfarë i thotë

00:02 | 06/12/201900:020

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen në Durrës, duke inspektuar punën që po bëhet për heqjen e inerteve të godinave të shembura nga termeti. Pamjet e publikuara në facebook, shoqërohen me statusin: “Në Durrës, ku punohet papushim për heqjen e inerteve deri në pastrimin e plotë, sapo kryhet marrja e mostrave dhe plotësohet dokumentacioni hetimor”. Ndërsa gjatë bisedës me ministrin fuqiplotë Blendi Çuci, ai shprehet: “Nuk duhet të shpëtojë asnjë nga ata që kanë përgjegjësi penale”.

Kamerat e ERTV janë të fokusuara gjatë gjithë kohës tek Rama dhe Çuçi… Papritur në fund shfaqet vetëm për pak sekonda ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Dako thotë vetëm një fjali: Po bëj unë një gjë për ato letrat.

Ndërsa Rama përgjigjet : Ok!

Pyetja që shtrohet është: Për çfarë letrash po kujdeset Vangjush Dako, kur ai nuk ka asnjë funksion zyrtar?!

/Abcnews.al

 

*Video e ERTV-së

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono