VIDEO | Uellsi në avantazh, vëllezërit Hazard ndëshkojnë Rusinë

18:22 | 16/11/201918:220

Uellsi e ka finale ndeshjen e sotme kundër Azerbajxhanit në transfertë dhe ka arritur të gjejë golin e avantazhit shumë shpejt. Kieffer Moore ka zhbllokuar sfidën në minutën e dhjetë. Sulmuesi i Wigan përfitoi nga një goditje këndi dhe shënoi me kokë.

Gol edhe në Rusi. Belgjika nuk njeh kundërshtarë dhe ka kaluar në avantazh me anë të Thorgan Hazard. Lojtari i Dortmund shënoi në minutën e 19-të. 26-vjeçari mori një pasim nga Eden, vëllai i tij, dhe lëshoi një goditje fantastike që përfundoi në rrjetë. Belgjika njeh vetëm fitore dhe është pranë arritjes së suksesit të nëntë në po kaq ndeshje në fazën eliminatore të Euro 2020. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono