VIDEO | Triumf për PSG, Juve e Atletico! Sterling “nderon” Cityn

23:29 | 01/10/201923:290

Sot u luajtën 6 sfida në orën 21:00 të vlefshme për Champions League. Bayern shkatërroi 2-7 Tottenhamin, një sfidë që mori vëmendjen më të madhe të mbrëmjes së sotme. Gjithsesi, edhe sfidat e tjera ishin shumë interesante.

Juventusi mposhti pastër 3-0 ekipin e Bayer Leverkusen. Higuain, Bernadeschi dhe Ronaldo ndëshkuan gjermanët. PSG mori një fitore shumë të vështirë në transfertën turke kundër Galatasaray. Një gol në fillimin e pjesës së dytë nga Icardi bëri diferencën.

Atletico Madrid e pati më të thjeshtë kundër Lokomotivës së Moskës, duke triumfuar 0-2. Joao Felix dhe Thomas i dhanë fitoren djemve të Simeones. Manchester City mposhti 2-0 në shtëpi Dinamon e Zagrebit. Raheem Sterling shënoi golin e parë dhe më pas asistoi te goli i Foden./abcnews.al

Champions League

Juventus – B. Leverkusen  3-0
Higuain 17’, Bernadeschi 62’, Ronaldo 89’

Galatasaray – PSG  0-1
Icardi 52’

L. Moscow – Atletico 0-2
Joao Felix 48’, Thomas 58’

Man. City – D. Zagreb  2-0
Sterling 66’, Foden 90+5’

Cverna Zvezda – Olympiacos 3-1
Vulic 62’, Milunovic 87’, Bokaye 90’ / Semedo 37’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono