VIDEO | Tre vite më parë, kur Andy Carroll shënonte këtë perlë

15:32 | 14/01/202015:320

Andy Carroll nuk ka bërë një karrierë brilante, edhe pse kishte pritshmëri të mëdha. Sulmuesi shtatlartë, deri në dhjetorin e vitit 2010 bindi klubin e Liverpool ta blinte për 41 milion euro nga Newcastle United.

Plot 11 gola të shënuar në 19 ndeshje dhe pritej që me “The Reds” të kthehej në një makineri golash. Carroll rezultoi një dështim, duke realizuar 6 gola në 44 ndeshje. Liverpool e huazoi tek West Ham United, që u bind ta blinte për 18 milion euro.

Aktualisht është pjesë e Newcastle United, por “Çekiçët” nuk mund ta harrojnë një nga golat më të bukur që ka realizuar Carroll, si sot tre vite më parë në një ndeshje të fituar 3-0 kundër Crystal Palace. / abcnews.al

Sensational. 📅 On this day in 2017 Andy Carroll scored our Goal of the Decade as we beat Crystal Palace 3-0

Gepostet von West Ham United am Dienstag, 14. Januar 2020


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono