VIDEO | Tenisti francez e tepron, kritikohet ashpër për një… banane!

18:34 | 20/01/202018:340

Tenisti francez, Elliot Benchetrit, është kritikuar ashpër në rrjetet sociale pas një veprimi që ka bërë në një ndeshje të tij në Australian Open. 21 vjeçari është një talent premtues në sportin e tenisit, por veprimet e tij jashtë lojës janë kritikuar disa herë.

Benchetrit konsiderohet si një tenist me ego të tepruar dhe mendjemadh. Veprimi i tij i fundit, i cili nuk i ka shpëtuar kamerave, e shton edhe më shumë “urrejtjen” ndaj tij. Benchetrit i kërkon një vajze të vogël që mbledh topat që t’i qërojë bananen, pasi nuk donte që ta bënte vetë.

Një nga zyrtarët e takimit, John Blom, replikoi ashpër me tenistin, duke i thënë ta qërojë vetë dhe të mos ia kërkojë një gjë të tillë vogëlushes. Pas këtij episodi që u kritikua tepër, tenisti 21 vjeçar shpjegoi se nuk e bëri për mendjemadhësi, por për faktin se nuk e qëronte dot vetë, për shkak se i kishte gishtat e lidhur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono