VIDEO | Surprizë në Torino, gola të shumtë në Champions

21:52 | 22/10/201921:520

Manchester City po vuan ndaj Atalantës, pasi miqtë italianë po mbrohen mirë dhe madje kanë arritur dhe të kalojnë në avantazh. Në minutën e 28-të, bluzinjtë e Gasperinit kanë fituar një penallti dhe ukrainasi Malynovksi merr përsipër ekzekutimin e saj. Numri 18 i miqve tregohet i saktë nga pika e bardhë, duke mos i dhënë asnjë shans portierit Ederson.

Man. City – Atalanta  2-1
Aguero 34′ 38′ / Malynovski (p) 28′

Edhe në Torino, ka rezultat surprizë. Lokomotiva e Moskës ka kaluar në avantazh përballë Juventusit, me anë të Miranchuk. Në minutën e 30-të, anësori përfiton nga një top i kthyer brenda zonës dhe godet fluturimthi, duke shokuar të gjithë në stadiumin “Allianz”./abcnews.al

Juventus – L. Moscow  0-1
Miranchuk 30′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono