VIDEO | Strakosha magjik, paraqitje e shkëlqyer për Lazion

11:30 | 23/09/201911:300

Mbrëmë, Lazio mori një fitore 2-0 përballë Parmës dhe për këtë triumf, meritë kryesore kishte portieri ynë kuqezi, Thomas Strakosha. Gardiani bëri disa pritje të shkëlqyera, ku në sy bie ajo e minutës 16’.

Sulmuesi i Parmës, Inglese e sheh veten të vetëm përballë Strakoshës, gjuan por ndalet nga portieri lacial, i cili bën heroin. Për më tepër, Strakosha kishte meritë absolute dhe te goli i parë i Lazios.

Strakosha jep një pasim shumë të bukur deri në mesfushë për Luis Alberto, duke i zënë të gjithë kundërshtarët të papërgatitur. Alberto rrotullohet dhe menjëherë shërben për Immobile, i cili shënoi. Një paraqitje për notën 10 ajo e gardianit kuqezi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono