VIDEO | Spektakël në Ukrainë, Morata “heroi” i Atleticos

20:59 | 22/10/201920:590

Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:55 në Champions League për ditën e sotme. Atletico Madrid priti ekipin e Bayer Leverkusen në “Ëanda Metropolitano” dhe arriti të triumfojë me rezultatin e ngushtë, 1-0. Ka mjaftuar një gol i Alvaro Morata në minutën e 78-të që djemtë e Simeones të marrin tri pikë të vyera në Grupin D. Këto tri pikë, i japin kreun Atleticos (7 pikë), ndërsa Juventusi në vend të dytë ka një ndeshje më pak në kuotën e 4 pikëve.

Ndërsa në Ukrainë, sfida mes Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Zagreb ka qenë spektakolare, duke u mbyllur me rezultatin 2-2. Ishin vendasit ata që shënuan të parët, me anë të Konoplyanka. Sulmuesi konkretizon me gol një aksion shumë të bukur të ukrainasve në minutën e 16-të. Por ky avantazh nuk do të zgjaste shumë, pasi kroatët arritën të barazonin shumë shpejt. Fantazisti Olmi shënoi në minutën e 24-ët, për të barazuar shifrat.

Jo vetëm kaq, por në pjesën e dytë, Dinamo arriti të përmbysë gjithçka, falë një penalltie të shndërruar në gol nga Orsic në minutën e 60-të. Shakhtar arriti të shmangë humbjen vetëm në minutën e 75-të, kur Dodo do të vendoste rezultatin final të sfidës në 2-2./abcnews.al

Champions League, raundi 3

Grupi D
Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 1-0
Morata 78′

Grupi C
Shakhtar Donetsk – Dinamo Zagreb  2-2
Konoplyanka 16′, Dodo 75′ / Olmo 24′, Orsic 60′

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono