VIDEO | Skandal në Francë: Goditet Navas, PSG “tris” në 6 minuta

19:31 | 07/12/201919:310

E vështirë të gjesh rivalë për PSG-në në kampionatin francez. Kampionët në fuqi shënuan tre gola brenda 6 minutave dhe përmbysën avantazhin e Montpellier. Vendasit kishin kaluar përpara në fundin e pjesës së parë me një autogol të Paredes.

Montpellier mbeti me dhjetë lojtarë në minutën e 72-të dhe ekipi i Tuchel përfitoi nga diçka e tillë. Neymar barazoi ndeshjen me një goditje dënimi perfekte, ndërsa pas një minute pasoi për Mbappe, i cili kaloi PSG-në në avantazh.

Miqtë nuk u ndalën dhe shënuan sërish me Icardin, i cili shfrytëzoi pasimin e Mbappe dhe goditi fluturimthi. PSG vazhdon të kryesojë me tetë pikë më shumë se Marseille, teksa ndodhi edhe një episod i turpshëm në këtë ndeshje.

Portier i PSG-së, Keylor Navas u godit me një objekt nga tifozët vendas gjatë një sulmi të Montpellier. 32-vjeçari nga Kosta Rika u shtri në tokë disa momente, ndërsa ndeshja rinisi dhe u mbyll me festën e miqve. /abcnews.al

Montpellier – PSG 1-3
(Paredes (aut) 41′ / Neymar 75′, Mbappe 76′, Icardi 81′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono