VIDEO | Shqipëria mposhtet me “manita”, femrat e Skocisë shumë të forta!

20:57 | 08/11/201920:570

Është mbyllur takimi mes Shqipërisë femra dhe Skocisë. Në “Elbasan Arena”, kanë qenë skocezet ata që kanë triumfuar, me rezultatin e thellë 0-5.

Në minutën e 15-të, kombëtarja jonë kuqezi pësoi golin e parë. Ishte Emslie që kaloi në avantazh kombëtaren e Skocisë. Sulmuesja është e lirë në shtyllën e dytë dhe arrin të shënojë pas një krosimi nga e djathta.

Nëntë minuta më vonë, Jane Ross shënon dhe golin e dytë për skocezet. Një gjuajtje nga distanca nuk kontrollohet mirë nga portierja jonë kuqezi dhe Ross përfiton nga topi i kthyer, duke dyfishuar.

Në pjesën e dytë, Cuthbert do të shënonte dhe golin e tretë. Në minutën e 59-të, Skocia organizon një aksion të gjatë, që shndërrohet në gol nga Cuthbert.

Në të 64-ën, Godfrey shënon golin e katërt. Murray në të 77-ën shënoi golin e pestë dhe të fundit të sfidës. Me këtë fitore, Skocia ngjitet në kuotën e gjashtë pikëve në Grupin E, ndërsa kombëtarja jonë nuk ka marrë ende pikën e parë pas tre sfidave./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono