VIDEO/ Shpejtësi skëterrë, policia ndëshkon 9 shoferë në Tiranë

08:19 | 15/12/201908:190

Policia Rrugore vijon kontrollet edhe gjatë natës në kryeqytet për të evidentuar shkelësit dhe rritur sigurinë në rrugë.

Gjatë natës së kaluar kontrollet janë përqendruar në aksin Sauk-Teg ku brenda pak orës janë pezulluar 9 patenta për tejkalim shpejtësie.

Sipas policisë, radari ka zbuluar shoferë që lëviznin me shpejtësi nga 147 km/orë deri në 162 km/orë.

Ky aks rrygor vijj të jetë më i rrezikshmi në Tiranë, ndërsa nuk kanë munguar edhe aksidentet fatale.

“Shijoni fundjavën e mos fluturoni të arrini aksidentin apo të dorëzoni patentën.
Prej orës 20.00 të mbrëmjes e deri tani 9 patenta të pezulluara për shpejtësi që varionte nga 147 km/h deri në 162 km/h, matur me
Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor që destinacioni juaj të jetë i sigurt e ju të shkoni bashkë me patentën tek familja, ajo ka nevojë për ju.
Mosporqarkullome kujdesne MosPerdorNenEfektin #RespektoKufizimeteShpejtesise”, njofton policia Rrugore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono