VIDEO | Shokohet Juventusi, Napoli realizon me një kundërsulm model!

22:11 | 26/01/202022:110

Napoli ka ndëshkuar Juventusin në minutën e 63-të të sfidës, me anë të mesfushorit polak, Piotr Zielinksi. Numri 20 i napolitanëve përfiton mjaft mirë nga një top i kthyer nga Szczesny dhe kalon të kaltrit në avantazh.

Aksioni i të besuarve të Gatussos ishte fantastik, me në zemër të gjithçkaje Insignen. Shtatshkurtri kombinon me Milik dhe më pas gjuan nga një distancë e largët, portieri i Juventusit grushtoi dhe Zielinski shënoi me portën e boshatisur./abcnews.al

Serie A, java 21

Napoli – Juventus  1-0
Zielinski 63′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono