Video/ Shkërmoqet shkëmbi në plazhin grek, 7 të plagosur

22:53 | 13/09/201822:530

Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur të enjten në Greqi, kur një copë shkëmbi është shkërmoqur mbi një plazh në ishullin Zakintos. Autoritetet lokale kanë konfirmuar lajmin dhe kanë deklaruar se poshtë masivit të shembur nuk janë gjetur persona të bllokuar. Për fat të mirë asnjë nga personat e plagosur nuk rezulton në rrezik për jetën.

Plazhi ku ndodhi ngjarja, i njohur edhe si “anija e mbytur”, është i populluar nga turistët dhe mund të arrihet vetëm në rrugë detare. Një dëshmitar nga vendi i ngjarjes ka deklaruar se fillimisht është dëgjuar një zhurmë, më pas një copë e vogël e shkëmbit është shkërmoqur, e ndjekur nga një copë e dytë e madhe dhe një e tretë edhe më e madhe, që ka shkaktuar panik tek vizitorët. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono