VIDEO | Shkëlqejnë talentet e Kosovës, Voca e Hasani shënojnë dy supergola

21:37 | 25/01/202021:370

Dy talentet e Kosovës, Idriz Voca dhe Florent Hasani, kanë shënuar supergola për skuadrat e tyre. Voca, i cili mbron fanellën e Luzern, shënoi një eurogol në kampionatin zviceran të futbollit, në atë fitore 2-3 të skuadrës së tij përballë Zurich.

Voca shënoi golin e parë të kësaj sfide, në minutën e 13-të. Pas një topi të kthyer nga mbrojtja kundërshtare, 22 vjeçari nuk mendohet dy herë dhe lëshon një silurë me të djathtën, duke shtangur portierin vendas.

Ndërsa Hasani, po shkëlqen në Hungari. 22 vjeçari gjeti rrjetën në takimin kundër Zalaegerszegi, në atë fitore 1-3 të ekipit të tij, DVKT. Ekipi i Hasanit po vuante në minutat e fundit dhe rrezikoi disa herë të barazohej, por talenti kosovar shënon në sekondat e fundit të sfidës dhe i jep qetësinë e duhur ekipit të tij, që merr tri pikë të rëndësishme.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono