VIDEO | Shënoi 5 gola në kampionat, talenti holandez “çmend” dhe Europën

20:02 | 19/09/201920:020

Donyell Malen, sulmuesi i talentuar i PSV-së, e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Futbollisti holandez shënoi 5 gola në kampionat fundjavën e shkuar, në fitoren 5-0 të PSV-së përballë Vitesse.

Numri 9 i PSV-së shënoi sërish sot, në takimin përballë Sporting Lisbonës, i vlefshëm për Europa League. 20-vjeçarit i mjaftuan vetëm 19 minuta për të shënuar në këtë sfidë, duke kaluar në avantazh PSV-në. Një emër që me shumë gjasa do të pushtojë botën e futbollit në vitet e ardhshme.

Europa League

PSV – Sporting 2-1
Malen 19’, Coates (ag) 25’ / B. Fernandes 38’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono