VIDEO/ Shën Valentini dhe Pavarësia, dyndje në kufi

18:06 | 14/02/202018:060

Në pikën kufitare të Morinës ka patur një fluks të lartë lëvizje pasditen e kësaj të premteje. Qindra automjete kanë hyrë në Shqipëri, por sakaq edhe shumë të tjera kanë shkuar drejt Kosovës.

Korespondenti i Kukësit, Bujar Muçmata thotë për Abc News se shumë qytetarë shqiptarë kanë shkuar në Kosovë për të festuar Shën Valentinin. Ndërsa qytetarët e Kosovës shprehen se vijnë në Shqipëri për të kaluar fundjavën me rastin e 12-vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë. Policia kufitare ka punuar me procedurë të përshpejtuar për shkak të radhëve të gjata . /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono