VIDEO | Shans i artë dhe gol i anuluar, debutim pozitiv i Manaj me Barçën

23:18 | 25/01/202023:180

Rey Manaj debutoi me Barcelona B sot në takimin kundër Ejea, sfidë të cilën e luajti si titullar. Me numrin 22 mbi shpinë, sulmuesi shqiptar ishte një shqetësim konstant për mbrojtjen mike. Barcelona arriti ta fitojë pastër 2-0 këtë takim dhe Manaj ishte dy herë pranë golit.

Fillimisht, bomberi kuqezi është i pafat, pasi goditja e tij me të majtën në hyrje të zonës, shkon ngjitur me shtyllën e djathtë pingule të portierit kundërshtar, i cili mbeti në vend i palëvizur. Ndërsa në minutën e 72-të, Manaj arrin të gjejë rrjetën, por goli i tij anulohet për shkak të një faulli të mëparshëm gjatë aksionit.

Një debutim pozitiv deri diku ky i sulmuesit kuqezi, i cili duket se ka të sigurt vendin e titullarit në majë të sulmit./abcnews.al

Rasti i humbur i Rey Manaj:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono