VIDEO | Sërish gol në San Siro, Atalanta befasohet në fund

19:40 | 01/10/201919:400

Tjetër gol në San Siro. Shakhtari ia ka dalë të shënojë 4 minuta përpara fundit të pjesës së parë miqtë arritën të vendosnin baraspeshën përballë Atalantës.

Italianët kishin kaluar në avantazh me anë të Duvan Zapatës në minutën e 28-të, por miqtë reaguan shpejt. Një aksion i bukur i Shakhtarit ka përfunduar me gol.

Alan Patrick dhuroi një asist për Junior Moraes, i cili shmangu Gollinin dhe dërgoi topin në rrjetë. Barazim 1-1 dhe të dy ekipet në pushim, për t’u karikuar për 45 minutat e dyta të kësaj përballje të rëndësishme për të dy ekipet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono