VIDEO | Sedat Berisha me ekip të ri, prezantim super

21:36 | 17/01/202021:360

Sedat Berisha rikthehet të luajë në Maqedoninë e Veriut. Një ditë më parë ka mbyllur bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit dhe kjo erdhi pas një viti me klubin dardan. Më parë qendërmbrojtësi kishte provuar edhe Superioren.

Fillimisht shkoi te Vllaznia dhe me Ernest Gjokën si trajner u aktivizua si titullar, ndërsa në verë i tha “po” Tiranës. Një dëmtim e penalizoi dhe më pas i ndoqi ndeshjet më së shumti nga tribuna, derisa erdhi gjetja e gjuhës së përbashkët për të shkëputur kontratën.

Sot ai është zyrtarizuar te klubi i Strugës, që për herë të parë garon në elitën e futbollit maqedonas. Tifozët janë njoftuar përmes një videoje speciale të postuar në rrjetet sociale. Berisha do të mundohet të ndihmojë ekipin e ri në arritjen e objektivave sezonalë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono