VIDEO | Rreshtim skandaloz i Dortmund, Lautaro gjen rrjetën

21:27 | 23/10/201921:270

Interi ka kaluar në avantazh kundër Borussia Dortmund, sfidë që po luhet në San Siro. Pas 22 minutash lojë, zikaltërit e Antonio Conte arrijnë të gjejnë rrjetën, me anë të sulmuesit Lautaro Martinez.

Ishte mbrojtësi Diego Godin ai që dha një pasim të gjatë të përkryer dhe Martinez arrin t’i shpëtojë mbrojtjes verdhezi, për të mposhtur më pas portierin Burki.

Ishte mbrojtësi i majtë, Nico Shulz, ai që e mbajti në lojë sulmuesin argjentinas dhe rreshtimi i mbrojtjes së Dortmundit në këtë moment ishte me të vërtetë shumë skandaloz. Pas konsultimit me VAR, arbitri kryesor e konsideroi golin të rregullt./abcnews.al

Champions League

Inter – B. Dortmund  1-0
Lautaro 22′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono