VIDEO | Ronaldo fenomenal, kalon Juventusin në avantazh!

21:36 | 19/01/202021:360

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, po kalon një formë të shkëlqyer. Edhe në takimin e sotëm kundër Parmës, CR7 arriti të gjejë golin. Juventusit i duhej të priste plot 43 minuta që të çante mbrojtjen e Parmës dhe kush tjetër veç Cristiano Ronaldos.

Ylli portugez merr një top nga Matuidi në krahun e majtë dhe pasi driblon dy futbollistë brenda zonës, gjuan fort me të djathtën. Goditja e tij devijohet nga një mbrojtës dhe shkon në rrjetë. Ky është goli i 15-të i Ronaldos në Serie A, që ngjitet i dyti./abcnews.al

Serie A, java 20

Juventus – Parma  1-0
Ronaldo 43′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono