VIDEO | Reali bën detyrën, Bayern shokohet në Greqi!

21:35 | 22/10/201921:350

Real Madridi ka kaluar në avantazh në sfidën ndaj Galatasaray, falë një goli nga mesfushori Toni Kroos. Eden Hazard bën gjithçka mirë në krahun e majtë dhe pason në qendër, aty ku Kroos vjen me shpejtësi dhe gjuan me të djathtën, duke mposhtur gardianin Muslera. Galatasaray rezistoi vetëm 18 minuta ndaj “Los Blancos”.

Galatasaray – Real Madrid  0-1
Kroos 18′

Në sfidën tjetër që po luhet në Greqi mes Olympiacos dhe Bayern Munchen, kanë qenë vendasit ata që kanë shënuar të parët. El Arabi në minutën e 23-të mposht gardianin Neuer, për të kaluar në avantazh grekët. Një rezultat që pakkush e mendonte në fillim të sfidës./abcnews.al

Olympiacos – B. Munchen 1-0
El Arabi 23′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono