VIDEO | Reagon Barcelona, Griezmann kopjon Messin dhe rikthen baraspeshën

16:40 | 14/12/201916:400

Barcelona ka arritur të barazojë ndeshjen kundër Real Sociedad. Baskët kaluan të parët në avantazh në minutën e 12-të. Vendasit fituan një penallti dhe Oyarzabal u tregua i saktë.

Ekipi katalanas reagoi dhe barazoi shifrat në minutën e 38-të. Kundërsulm i shpejtë i Barcelonës dhe konkretizim i Antoine Griezmann. Suarez dhuroi një asist për francezin, i cili marshoi drejt portës kundërshtare dhe dërgoi topin në rrjetë me anë të një parabole të bukur.

Ndeshja vazhdon të jetë 1-1 në një fushë ku Barcelona ka vuajtur historikisht, pavarësisht se në dy sezonet e fundit ka arritur të fitojë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono