VIDEO | Qetësohet Uellsi, dy vëllezër bëjnë ligjin në Rusi

18:57 | 16/11/201918:570

Uellsi është një hap larg sigurimit të fitores në ndeshjen jashtë fushe kundër Azerbajxhanit. Kieffer Moore kaloi miqtë në avantazh me anë të një goli me kokë në minutën e dhjetë, teksa Harry Wilson dyfishoi për ekipin e Giggs në minutën e 34-t.

Goditja fantastike e talentit James të Manchester United u përplas në shtyllë dhe Wilson, mesfushori i Bouremouth (kartonin e zotëron Liverpool), përfitoi nga topi i rikthyer dhe e dërgoi në rrjetë.

Belgjika nuk njeh rezultat tjetër përveç fitores. “Djajtë e Kuq” të Martinez kanë shënuar tre gola brenda 21 minutave dhe kryesojnë 0-3 në Rusi. Thorgan dhe Eden Hazard janë autorët e golave.

Lojtari i Dortmundit zhbllokoi ndeshjen me një goditje të bukur, teksa në skenë u ngjit edhe fantazisti i Real Madrid. Eden shënoi dy gola pas pasimeve të Lukakut dhe De Bruyne. Belgjika numëron pikë të plota pas tetë ndeshjeve të para dhe është 45 minuta larg arritjes së fitores së radhës. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono