Video/ Qante gjatë pagëzimit, prifti shuplakë fëmijës

21:30 | 21/06/2018

Në internet janë shpërndarë disa pamje, ku shfaqet një prift, i cili godet me shuplakë një fëmijë të vogël gjatë pagëzimit. Video tregon qartë priftin, që fillimisht, mundohet të qetësojë fëmijën, pasi ky i fundit po qante vazhdimisht.

Ceremonia zhvillohet në gjuhën frënge dhe prifti po mundohej të qetësonte të voglin, por mesa duket acarohet më shumë. Si fillim, ai mundohet ta qetësojë, por kur kupton që vogëlushi nuk pushon së qari i bërtet.

“Do të të bërtas më shumë, kështu që qetësohu. Qetësohu!”, dëgjohet të thotë prifiti.

Më pas, e kap fëmijën nga faqet dhe e drejton nga vetja, duke i thënë për herë të fundit të qetësohet. Pasi fëmija nuk bindet, prifti ngre dorën dhe e godet të voglin, i cili fillon edhe qan me të madhe.

Dy të rritur ndodhen pranë fëmijës në momentin e ngjarjes, që sipas mediave janë babai dhe nëna e vogëlushit. E shqetësuar, kjo e fundit i thotë priftit që mos ta godasë, ndërsa i ati mundohet ta tërheqë nga krahët e priftit.

Ndërkohë nuk është bërë e njohur akoma se ku apo kur është filmuar klipi i shkurtër./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono