VIDEO | PSV turpërohet në Austri, Sporting bën detyrën

20:49 | 07/11/201920:490

LASK Linz ka mposhtur ekipin e PSV-së me rezultatin e thellë 4-1. Vendasit austriakë kanë befasuar gjigantët holandezë, duke iu dhënë një “leksion” futbolli. Schwaab shënoi i pari për PSV-në, me anë të një penalltie që në minutën e pestë. Ky gol bëri të mendohej se do të ishte një ndeshje e lehtë për holandezët, por nuk rezultoi kështu.

Skuadra e Linz shënoi plot katër gola në pjesën e dytë, duke i dhënë një “shuplakë” të rëndë PSV-së. Ranflt, Frieser dhe një dopietë e Klauss i dhanë fitoren e thellë Linzit. Në takimin tjetër të grupit D, Sportingu ka mposhtur pastër 0-2 në transfertë ekipin e Rosenborg.

Golin e parë për ekipin portugez e shënoi mbrojtësi Coates, ndërsa Bruno Fernandes në minutën e 38-të vendosi fatet e takimit. Pas katër raundesh, Sportingu merr kreun e grupit D, me 9 pikë. LASK Linz dhe PSV ndajnë respektivisht vendin e dytë dhe të tretë me nga 7 pikë, ndërsa Rosenborg nuk ka asnjë shans për kualifikim, pasi ka mbetur në kuotën e 0 pikëve./abcnews.al

UEFA Europa League, Grupi D

LASK Linz – PSV  4-1
Ranftl 56’, Frieser 60’, Klauss 78’ 82’ / Schwaab 5’

Rosenborg – Sporting  0-2
Coates 16’, B. Fernandes 38’

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono