VIDEO | “Poker” për fitoren e katërt radhazi të Lazios, Berisha frenon Udinesen

17:08 | 10/11/201917:080

Nëse gjërat nuk shkojnë mirë në Europa League për Lazion, ndryshon situata në kampionat. Bardhekaltrit arritën fitoren e katërt rresht në kampionat përballë Lecces. 4-2 përfundoi dueli i zhvilluar në “Olimpico”, çka bën që ekipi i Inzaghit të najë vendin e tretë me Cagliarin.

Correa shënoi një dygolësh, ndërsa Milinkovic-Savic dhe Immobile plotësuan “pokerin” e Lazios. Golat u harxhuan në kryeqytet dhe dy ndeshjet e tjera u mbyllën ashtu siç nisën.

Atalanta (Gjimshiti u aktivizua gjatë gjithë ndeshjes) nuk ia doli të fitonte ndaj Sampdorias në transfertë, ndërsa pritjet e Etrit Berishës i dhuruan një pikë Spalit në transfertën kundër Udineses. /abcnews.al

Lazio – Lecce 4-2
(Correa 30′, 80′, Milinjkovic-Savic 62′, Immobile (pen) 77′ / Lapadula 40′, La Mantia 85′)
Sampdoria – Atalanta 0-0
Udinese – Spal 0-0

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono